Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

(Roz)budowa na Borkach. Nie tylko dla „olimpijczyków”

wtorek, 19 kwiecień 2016 16:51 Autor 

Nowa hala do uprawiania sportów walki powstaje na terenie MOSiR. Termin oddania obiektu do użytku upłynie z końcem września. To główny, ale nie jedyny z punktów programu popularyzacji sportu olimpijskiego.

Do tej pory hala treningowa na Borkach mieściła się w dawnej... kawiarni. Po rozbudowie trudno będzie ją rozpoznać. - To właściwie budowa nowej hali – mówią pięściarze. - Zupełnie inny świat.

Wewnątrz znajdą się sale treningowe, siłownia i pomieszczenia socjalne. Koszt budowy to 900 tysięcy złotych. Dotychczasowy obiekt służył pięściarzom Broni. To właśnie tam wykuwał formę Michał Cieślak. Przyjeżdżali tu też znani zawodowcy Rafał Jackiewicz i Przemysław Majewski. Po przebudowie hali mają tam trenować także przedstawiciele innych sportów walki. - Sekcji sportów walki jest sporo, ale sądzę, że pogodzą terminy zajęć. Dla dobra wszystkich. To przecież wymarzone miejsce do treningów – podkreśla Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

Budowa hali to główny, ale nie jedyny punkt programu promocji sportów walki. Władze miasta chcą spopularyzować sylwetkę jedynego mistrza olimpijskiego Kazimierza Paździora. Pamiątki po mistrzu przekaże wkrótce rodzina czempiona. Ale działacze boksu z Radomia szukają też pamiątek w naszym mieście. - Prowadzimy rozmowy z córką Kazimierza Paździora. Zależy nam szczególnie na pamiątkach blisko związanych z czempionem – zaznacza Rafał Czajkowski. - Zwracamy się też z prośbą do kibiców w Radomiu. Może ktoś pamiątki po mistrzu i mógłby je przekazać lub wypożyczyć. Hala MOSiR przy ulicy Narutowicza nosi przecież imię Kazimierza Paździora. I warto, aby znalazło się tam miejsce na wspomniane pamiątki.

Sporty walki w Radomiu są coraz popularniejsze. Do sekcji bokserskich i kick bokserskich doszły grupy uprawiające MMA.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Trzy razy złoto

  Trzy tytuły mistrza Mazowsza kadetów zdobyli zawodnicy radomskich klubów podczas turnieju w Płocku. Pierwsze miejsce w tych zawodach oznaczało także kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • „Noc Zemsty” i wielki rewanż

  Michał Żeromiński stoczy w sobotę rewanżową walkę z Łukaszem Wierzbickim. Będzie to jeden z pojedynków podczas imprezy Polsat Boxing Night.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej