Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Powstanie nowa fabryka prochu

sobota, 21 marzec 2015 16:01 Autor 

Polska Grupa Zbrojeniowa rozpocznie w tym roku I etap budowy nowej fabryki prochu w Pionkach. Inwestycja będzie kosztowała 44 miliony złotych. Pieniądze da Ministerstwo Skarbu.

Kapitał zakładowy Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostanie podwyższony o 100 milionów złotych. Ma to m. in. związek z inwestycją, która rozpocznie się jeszcze w tym roku w Pionkach, a będzie kosztować 44 miliony złotych.

- To powtórzenie tego co zrobiliśmy w Radomiu, czyli budowa nowoczesnego zakładu z nowoczesną technologią związaną z produkcją prochu. W tej kwocie są także i inne inwestycje związane stricte z produkcją amunicji i z innymi dziedzinami naszej grupy – mówi Tomasz Nita, wiceprezes PGZ.

Właścicielem dawnej fabryki w Pionkach są Zakłady Mesko, które mają swoją siedzibę w Skarżysku-Kamiennej. Mesko należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Na dniach te pieniądze zostaną uruchomione i inwestycja ruszy. Ta inwestycja związana jest także z przebudową zakładu, ale także z zakupem nowoczesnego know-how i nowoczesnej linii do produkcji prochów. Prochów, które są później wykorzystywane do produkcji wielu asortymentów amunicji – mówi Tomasz Nita.

Tymczasem Polska Grupa Zbrojeniowa zakończyła proces formowania całej grupy. Oprócz ponad 30 firm wiodących są również 64 firmy, w których PGZ ma większościowe udziały. Dobiegają także końca prace adaptacyjne w biurowcu Park Office w Radomiu, w którym będzie mieściła się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak zapowiada Tomasz Nita, wiceprezes PGZ, przeprowadzka z budynku nowej Fabryki Broni do Park Office zakończy się do 15 kwietnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej