Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Gospodarcze Perły Powiatu rozdane

sobota, 02 kwiecień 2016 15:12 Autor 

Starosta Radomski już po raz piąty nagrodził firmy i gospodarstwa rolne. To Perły Powiatu, czyli laureaci konkursu gospodarczego. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas specjalnej gali w Zespole Szkół Muzycznych.

Laureatów wybrała Kapituła Konkursu, powołana przez starostę radomskiego. Natomiast kandydatów do nagród mogli zgłaszać burmistrzowie i wójtowie, ale też organizacje gospodarcze lub nawet sami przedstawiciele firm i rolnicy. W kategorii „Mała Firma Roku” zwyciężyło przedsiębiorstwo „Makosz” Zbigniewa Szusta. - Wykonujemy konstrukcje stalowe – mówi Zbigniew Szust, właściciel PPUH „Makosz”. - Przywozimy je i montujemy. Natomiast za „Firmę Roku” kapituła uznała zakład produkcyjny QFG w Pionkach. Przedsiębiorstwo wytwarza różne produkty mięsne dla wielkich korporacji. - To nie są wyroby wędliniarskie – zaznacza Małgorzata Świątek, dyrektor QFG sp. z o.o. - Rynek jest trudny, ale dzięki m.in. innowacyjności zdobyliśmy na nim solidną pozycję. Kapituła wyróżniła też gospodarstwa rolne. Dla wielu rolników taka działalność to życiowa pasja. Tak jest w przypadku zwyciężczyni w kategorii małych gospodarstw. - To moja pasja od dziecka – zapewnia Grażyna Sikora. - Zajmuję się krzewami, głównie czarną porzeczką. Z kolei w kategorii dużych gospodarstw, czyli takich o powierzchni od 20 ha, wygrało gospodarstwo prowadzone przez Teresę i Jarosława Woźniaków. Specjalizują się oni w produkcji żywca wieprzowego. - 20 lat temu przejęliśmy gospodarstwo i zaczęliśmy rozwijać hodowlę trzody chlewnej – informuje Jarosław Woźniak. Za najlepszy produkt w 2015 roku kapituła uznała serek homogenizowany „Świeżuch” firmy FigAND. - Cała trudność polegała na tym, aby sprostać wymaganiom cenowym i pod względem trwałości. Nasz produkt zawiera tylko naturalne składniki. I dlatego jego produkcja jest droższa. Ale potrafiliśmy utrzymać cenę, którą akceptują nabywcy – podkreśla Leszek Figarski, współwłaściciel Zakładów Mleczarskich FigAND. W tym roku kapituła przyznała nagrody specjalne. Otrzymały je Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu oraz Zajazd Rybacki „Złoty Karpik”. Jednym z patronów medialnych konkursu jest telewizja Dami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

 • Po dożynkach w Chwałowicach. Rolnicy zadowoleni

  To był udany sezon dla rolników. Po pracy przyszedł czas na świętowanie. W Chwałowicach, w gminie Iłża odbyły się powiatowo-gminne dożynki.

 • Powiat chce budować ścieżki rowerowe

  Starostwo powiatowe wraz z gminą miasta Radomia przymierzają się do złożenia wniosków na budowę ścieżek rowerowych. Projekt jest w fazie przygotowań. Ale trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków to początek sierpnia

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej