Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

PAŻP testuje w Radomiu mobilną wieżę

poniedziałek, 21 marzec 2016 18:28 Autor 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej testuje na lotnisku na Sadkowie mobilną wieżę kontroli lotów. Testy odbywają się dla potrzeb PAŻP. Prezes Portu Lotniczego dementuje informacje, że radomska spółka jest zainteresowana zakupem takiej wieży.

 

Jak informuje Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego Radom, spółka ma w planach budowę własnej wieży, która miałaby stanąć po południowej stronie lotniska na Sadkowie. Mobilna wieża, która teraz jest w Radomiu to własność Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Na lotnisku odbywają się jej testy. - Muszą sprawdzić czy działają wszystkie systemy. Testy pozwolą na ujawnienie ewentualnych usterek, które producent w ramach gwarancji mógłby osunąć – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Mobilna wieża kontroli lotów jest wykorzystywana przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, np. podczas pożaru w wieży stacjonarnej. - Taka wieża jest potrzebna, żeby lotnisko mogło funkcjonować. Jest ona wyposażona m.in. w czujniki pogodowe i radio do obsługi lotniska – mówi Dorota Sidorko. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej testy mobilnej wieży będzie prowadzić do 7 kwietnia. Zaraz po świętach wielkanocnych swój audyt wieży przeprowadzi Urząd Lotnictwa Cywilnego. ULC będzie sprawdzał zgodność urządzeń w wieży z wszelkim procedurami obowiązującymi na lotnisku cywilnym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej