Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Budowa bulwarów na ukończeniu

czwartek, 17 marzec 2016 16:31 Autor 

Do 30 kwietnia – jak zapowiada MZDiK – mają być gotowe radomskie bulwary. Prace przy ich budowie najpierw wstrzymał spór z właścicielami ogródków działkowych, a potem pogoda.

 

Bulwary nad Mleczną miały być gotowe w połowie ubiegłego roku. Ale do tej pory udało się wykonać tylko część od strony Starego Miasta, czyli odcinek łączący ulicę Jaworową z ulicą Piotrówki. - Natomiast dłuższy bulwar, przedłużenie ulicy Odrzańskiej jest gotowy w większej części. Do wykonania został ostatni, 120-metrowy odcinek na wysokości ogródków działkowych. Tam brakuje masy bitumicznej. Te prace wykonamy jak tylko poprawi się pogoda – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Prace przy bulwarze od strony osiedla Zamłynie zostały wstrzymane w sierpniu. Powodem był spór z właścicielami ogródków działkowych dotyczący wypłaty odszkodowań z tytułu nasadzeń i zabudowy znajdującej się na tych działkach. - Mimo że mogliśmy prowadzić prace na tym odcinku, zdecydowaliśmy żeby je wstrzymać. Chcieliśmy ten spór zażegnać. Udało się. Do prac wróciliśmy jesienią ubiegłego roku. Nie udało się nam jednak wykonać wszystkich robót – dodaje Dariusz Dębski. Tym razem na przeszkodzie stanęła pogoda. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji deklaruje, że bulwar stanowiący przedłużenie ulicy Odrzańskiej będzie gotowy do 30 kwietnia. Całkowity koszt inwestycji to 3,5 miliona złotych. Prace wykonuje Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • MZDiK zamknie ulicę Wernera

    Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

  • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

    W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

  • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

    Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

  • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

    400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej