Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Potrzebny remont. Miasto nie ma pieniędzy

wtorek, 15 marzec 2016 16:54 Autor 

Wiadukt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską nie zagraża bezpieczeństwu jego użytkowników - informuje MZDiK. Gołym okiem widać jednak, że remont przydałby się bardzo.

 

Codziennie przez wiadukt przejeżdża tysiące samochodów. Obiekt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską jest jednym z najbardziej obciążonych wiaduktów w mieście. Ma już ponad 30 lat. - Od tamtej pory nie przechodził generalnych remontów. Był natomiast w naszym utrzymaniu. Przeprowadzaliśmy drobne naprawy. Latem 2013 roku naprawialiśmy schody prowadzące na ten obiekt – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Z zewnątrz wiadukt prezentuje się źle. Ząb czasu i obciążenie ruchem samochodowym pozostawiły na nim widoczne ślady. Ubytki w elewacji są coraz większe. Tam gdzie odrywający się beton zagraża bezpieczeństwu, ustawiono ogrodzenie ochronne. Coraz gorzej prezentują się także nawierzchnie jezdni oraz ciągów pieszych. - Ten wiadukt regularnie, raz do roku przechodzi szczegółową kontrolę stanu technicznego. Z ostatniej takiej kontroli wynika, że wiadukt może być wciąż użytkowany. Prezentuje się wizualnie nie najlepiej, ale zapewniam, że jest to obiekt bezpieczny – dodaje Dariusz Dębski. Nie ulega wątpliwości, że wiaduktowi potrzebna jest modernizacja i to gruntowna. Ale na to potrzeba około 18 milionów złotych. Takich pieniędzy na tę inwestycję w budżecie miasta teraz nie ma.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej