Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kupcy chcą wstrzymania opłat targowych

piątek, 04 marzec 2016 17:40 Autor 

Kupcy z targowisk przy ul. Nowogrodzkiej i Czachowskiego chcą, żeby miasto wstrzymało od nich opłat targowych do czasu wyjaśnienia sprawy. Dziś chcieli spotkać się z władzami miasta.

Kupcy z targowisk przy ulicach Nowogrodzkiej i Czachowskiego po raz kolejny w magistracie. W piątek chcieli się spotkać z władzami miasta i prosić je o wstrzymanie obowiązku płacenia podwyższonych opłat targowych. Chcą, żeby władze poczekały do czasu „wyjaśnienia sprawy”. - Są łamane prawa człowieka, prawa konstytucji - mówi Sławomir Panek, dzierżawca terenu. - Te opłaty przewyższają wszystko. Ktoś rozkłada dwa namioty i musi za to zapłacić 700 złotych. Zbieramy dokumentację, wysłaliśmy kilka pism, czekamy na odpowiedzi – dodaje dzierżawca. Kupcy czekają na dokumenty, z którymi – jak mówią - ponownie pójdą do Rady Miejskiej. Ale piątkowe spotkanie z władzami nie doszło do skutku. Kupcom udało się dostać tylko do sekretariatu prezydenta miasta. Tam usłyszeli, że władze będą mogły spotkać się z nimi w poniedziałek. - Takie spotkanie przewidziane jest na godzinę 12.00. Na tym spotkaniu będą radni, przedstawiciele targowisk. Państwo byli o tym poinformowani, dlatego do spotkania dzisiaj nie doszło – mówi Dagmara Gac z Kancelarii Prezydenta Radomia. Jak informowaliśmy, kupcy z targowisk przy ulicach Czachowskiego i Nowogrodzkiej protestują od soboty. Sprzeciwiają się wprowadzonym przez radnych podwyższonym opłatom za sprzedaż na targowiskach uznanych przez magistrat za nielegalne, czyli między innymi takich jak te z ulic Nowogrodzkiej i Czachowskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Plany Magnuszewa. Na początek budowa targowiska

  Blisko 1 mln złotych dostanie gmina Magnuszew z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę targowiska. To pierwszy etap inwestycji, bo gmina ma znacznie większe plany. Myśli o boisku, a także o budowie przystani na Wiśle.

 • Przygotowania do świąt. „Półtorej godziny w kolejce”

  Święta mają być strawą dla duszy przede wszystkim. Są okazją do rodzinnych spotkań, ale przy suto zastawionych stołach. Na targach już widać gorączkowe przygotowania.

 • Kamienica do wyburzenia. Mieszkańcy boją się o swój los

  Kamienica przy ul. Czachowskiego 2 ma zostać wyburzona w związku z budową trasy N-S. Mieszkańcy są zdezorientowani, bo nie wiedzą co z nimi będzie. Dodają, że jest im przykro. Magistrat zapewnia, że los lokatorów jest dla niego ważny.

 • Czołgi na targowisku

  Spółka Korej świętowała 20 –lecie działalności i 60-lecie targowiska o tej samej nazwie. Rodzinny festyn z tej okazji przyciągnął tłumy radomian. Były konkursy, występy artystyczne, przyjechały nawet czołgi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej