Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Rewitalizacja Placu Jagiellońskiego z opóźnieniem

czwartek, 07 styczeń 2016 17:27 Autor 

Dopiero w kwietniu będzie gotowy projekt i kosztorys przebudowy Placu Jagiellońskiego w Radomiu. Dokumentacja miała być gotowa jesienią ub. roku, ale magistrat zgodził się przedłużyć termin.

 

Firma Embi Architektura dwukrotnie opracowywała dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy Palcu Jagiellońskiego. Ponieważ do pierwszej wersji było zbyt wiele uwag ze strony ekspertów i mieszkańców Radomia, dlatego Embi została zmuszona do opracowania drugiej wersji. Zgodnie z ustaleniami, druga wersja miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku. Terminu nie udało się dotrzymać. - Wykonawca dokumentacji projektowej wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego wystąpił do Urzędu Miejskiego z prośbą o aneksowanie tej umowy. Wykonawca miał problem z dokończeniem dokumentacji, spowodowany kłopotami z uzgodnieniami z gestorami sieci – wyjaśnia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Magistrat zgodził się na aneks do umowy i uzgodnił z Embi Architektura, że dokumentacja projektowo-kosztorysowa rewitalizacji Placu Jagiellońskiego wpłynie do urzędu do końca marca. - Najpierw dokumentacja. Musimy poznać kosztorys. To nie będzie inwestycja warta kilka milionów złotych tylko kilkadziesiąt milionów. To jest duża inwestycja dla miasta – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Koncepcja rewitalizacji Palcu Jagiellońskiego, którą przygotowuje firma Embi Architektura przewiduje między innymi podziemny parking, fontannę i miejsce pod pomnik św. Kazimierza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej