Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Tunel pod dworcem. PKP tłumaczy

czwartek, 07 styczeń 2016 17:20 Autor 

Od kilku dni czynny jest tunel pod dworcem PKP. I są pierwsze uwagi dotyczące tego przejścia. Część osób zwraca uwagę na brak kilku elementów, które mogłyby ułatwić życie mieszkańcom i podróżnym.

 

Przejście podziemne pod dworcem PKP otworzono po cichu i bez fanfar. Było tylko przecięcie... taśm zabezpieczających. Wykonawca dotrzymał terminu i oddał tunel do użytku przed końcem roku. Szybko jednak pojawiły się pierwsze zastrzeżenia dotyczące funkcjonalności przejścia. Mieszkańcy Radomia zwracają uwagę przede wszystkim na brak od strony ul. Domagalskiego podjazdu dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. O komentarz w tej kwestii poprosiliśmy rzecznika PKP PLK S.A. Karola Jakubowskiego. - Zostały zamontowane windy dla osób niepełnosprawnych i dla osób z dziećmi w wózkach. Obecnie trwają testy tych urządzeń i będą one uruchomione w połowie stycznia. To rozwiązanie, które jest zgodne z projektem jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o pomoc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. W tej chwili nie przewidujemy montażu szyn lub pochylni na schodach, bo pasażerowi mają zapewnione wygodne dojście na perony i na drugą stronę miasta – mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Kolejne uwagi naszych telewidzów dotyczą braku w tunelu tablic systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej informujących o kursach pociągów. Jak zapewnia PKP, takie tablice pojawią się niebawem. - System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej będzie zainstalowany na stacji w Radomiu w ramach ogólnopolskiego przetargu. Planujemy na tak ważnej stacji, jaką jest Radom, zainstalować ten system w pierwszej kolejności. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia tego przetargu, a w budynku dworca informacje o przyjazdach i odjazdach pociągów wyświetlane są na tablicach elektronicznych – tłumaczy Karol Jakubowski. Modernizacja stacji kolejowej w Radomiu trwała rok. Oprócz remontu tunelu, wybudowano nowe trzy perony, wymieniono także 14 kilometrów torów, 38 rozjazdów i sieć trakcyjną. Cała inwestycja kosztowała 100 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

  We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

 • Inwestycje kolei w Radomiu

  Ponad 550 tysięcy złotych Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na doposażenie peronów w Radomiu i okolicach. Będą nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i gabloty informacyjne.

 • Umowy podpisane. Koniec prac w 2021 roku

  Ponad 640 mln złotych kosztować będzie modernizacja dwóch odcinków linii kolejowej numer 8: Radom – Warka i Warka – Czachówek Płd. Dziś PKP PLK podpisały umowy z wykonawcami tych inwestycji. Zakończenie prac planowane jest w 2021 roku.

 • Do Warki koleją szybciej w... 2021 roku

  Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej