Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

W ostatniej chwili. Tunel pod dworcem otwarty

czwartek, 31 grudzień 2015 16:30 Autor 

Koniec modernizacji stacji kolejowej w Radomiu. W ostatni dzień roku otwarty został także podziemny tunel. Tym samym udało się dotrzymać terminu zakończenia prac. Inwestycja kosztowała 100 mln. zł.

 

31 grudnia, ostatniego dnia 2015 roku, punktualnie o godzinie 14.00 zerwano taśmy zabezpieczające i tunel pod dworcem PKP został otwarty dla mieszkańców Radomia. Tunel wybudowano w 40% w oparciu o starą konstrukcję. Pozostała część to zupełnie nowy projekt. Przy każdym wyjściu na peron oraz przy wyjściu na Ustronie zainstalowane zostały windy, które będą służyć między innymi osobom niepełnosprawnym. Windy są aktualnie w fazie testów. Jak informują przedstawiciele wykonawcy, zostaną uruchomione w połowie stycznia. Elewację wewnątrz tunelu pokryto specjalną powłoką antygraffitową. Upraszczając – ewentualne malunki graficiarzy można będzie szybko usunąć, bez konieczności malowania ścian. Modernizacja stacji kolejowej trwała rok. Tak przewidywała umowa. Polsko­hiszpańskie konsorcjum firm, które realizowało kolejową inwestycję w Radomiu zapewniało wielokrotnie, że nie ma opóźnień i że modernizacja peronów, torów i podziemnego tunelu zakończy się zgodnie z terminem, czyli przed końcem tego roku. Oprócz wybudowania nowych trzech peronów wymieniono także 14 kilometrów torów, 38 rozjazdów i sieć trakcyjną. Ruchem pociągów na stacji w Radomiu steruje nowoczesne Centrum Lokalnego Sterowania oddalone od dworca o kilkaset metrów. Inwestorem były PKP PLK S.A. Koszt modernizacji to 100 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej