Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Tunel otwarty przed świętami? Inwestycja na ukończeniu

wtorek, 15 grudzień 2015 16:25 Autor 

Dobiega końca modernizacja peronów i tunelu na dworcu kolejowym w Radomiu. Inwestycja – jak mówi wykonawca - jest już gotowa w 96 procentach.

 

Aura była łaskawa dla wykonawcy. Polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, które realizuje kolejową inwestycję w Radomiu zapewnia, że nie ma opóźnień, i że modernizacja peronów, torów i podziemnego tunelu zakończy się zgodnie z terminem, czyli przed końcem tego roku. - W tej chwili jest faza, która umożliwi przekazanie tej inwestycji dla pasażerów, dla mieszkańców Radomia jak i samych użytkowników torów, czyli dla PKP – mówi Romuald Mądry, dyrektor PKP PLK S.A. Są już gotowe trzy perony na radomskim dworcu. Do użytku na razie został oddany tylko peron numer 3. Wymieniono także 14 kilometrów torów, 38 rozjazdów i sieć trakcyjną. Ruchem pociągów na stacji w Radomiu steruje nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania oddalone od dworca o kilkaset metrów. - Budynek LCS, który znajduje się nieopodal, jest wykonany w nowej technologii. Sterowanie ruchem odbywa się zgodnie z wymogami Unii Europejskiej – dodaje Romuald Mądry. Każdego dnia przez radomski dworzec przejeżdża około 100, różnego rodzaju pociągów. Docelowo radomski LCS ma sterować ruchem na odcinku do Czachówka. Dobiega także końca budowa przejścia podziemnego. - W 40% jest to konstrukcja stara, a w 60% całkowicie nowa. Konstrukcja została pokryta nowa elewacją. Zostały wykonane nowe schody i szyby dla wind – mówi Romuald Mądry. PKP PLK nie wyklucza, że jeszcze przed świętami przejście podziemne pod dworcem zostanie otwarte dla mieszkańców.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej