Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Remont sali ślubów zakończony

wtorek, 15 grudzień 2015 16:13 Autor  Julia Grzesiak

Śluby cywilne i sesje Rady Miejskiej znów będą odbywać się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Zakończył się trwający od października remont.

 

Sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego ale też sala, w której odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej przeszła gruntowny remont. - Zdemontowaliśmy całą podłogę, poprawiliśmy deski nośne, tak zwane legary, ale również położyliśmy nowy parkiet. W tej chwili nie ma już, i nie będzie w sali wykładziny – mówi wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak. Całość prac wykonywana była pod nadzorem konserwatora zabytków. Odmalowano ściany i uzupełniono ubytki złoceń w pomieszczeniu. Poprawiono stolarkę okienną. Odnowione zostały także znajdujące się w sali ślubów krzesła i stoły. - Zakupiliśmy nowe nagłośnienie i mikrofony, ponieważ dotychczasowe to był początek lat 90-tych. Nie spełniały już swoich norm – dodaje wiceprezydent. Remont pomieszczenia wyniósł niemal 100 tysięcy złotych. Do wyremontowanej sali po przerwie wracają sesje Rady Miejskiej. Najbliższa odbędzie się już w poniedziałek, 21 grudnia. Będzie to sesja budżetowa.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej