Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przedłużenie Mieszka I otwarte

wtorek, 08 grudzień 2015 16:27 Autor  Julia Grzesiak

Kierowcy mogą już dojeżdżać na Wincentów, omijając ulicę Warszawską. Otwarto przedłużenie ulicy Mieszka I do ulicy Witosa.

 

Przedłużenie ulicy Mieszka I pomiędzy ulicami Ofiar Firleja i Witosa ma skrócić czas dojazdu do północnej części miasta. - Ulica Mieszka I jest otwarta, udało się ją wykończyć w terminie – mówi wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Przedłużenie ulicy Mieszka I ma być alternatywą dla dojeżdżających do cmentarza komunalnego na ulicy Ofiar Firleja. Ma także zmniejszyć ruch na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych. - Pierwotnie ten odcinek miał być budowany kilka lat temu, ale - jak się wtedy okazało - konstrukcja nie była nośna. Odkryto złoża odpadów komunalnych. Musieliśmy robić palowanie kilkunastometrowymi palami żwirowymi. Wykorzystaliśmy na tym odcinku kilka tysięcy takich pali – dodaje wiceprezydent. Wzdłuż nowego przedłużenia ulicy Mieszka I będą jeszcze prowadzone ostatnie prace wykończeniowe, które nie powinny jednak powodować znaczących utrudnień w ruchu kołowym. Wartość całej inwestycji to 5 milionów 770 tysięcy złotych. Wraz z otwarciem przedłużenia zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Ofiar Firleja z ulicą Mieszka I. Zlikwidowano obowiązujące wcześniej łamane pierwszeństwo przejazdu. Obydwa wloty ulicy Ofiar Firleja są teraz drogami podporządkowanymi - zgodnie ze stałą organizacją ruchu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Radni zgodni w sprawie ulicy Małcużyńskiego

  Zaledwie 7 minut trwała we wtorek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Co można w tak krótkim czasie uchwalić ? Na przykład wpisanie do budżetu miasta przebudowy ulicy Małcużyńskiego.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Projekt kolumbarium wybrany. Budowa w 2019 roku

  Projekt przygotowany przez warszawską pracownię BDR Architekci wygrał konkurs na opracowanie kolumbarium na cmentarzu na Firleju. Budowa kolumbarium rozpocznie się w 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej