Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Radomskie Centrum Sportu bez dużych parkingów

poniedziałek, 16 listopad 2015 17:38 Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji opracuje układ dróg dojazdowych i miejsc parkingowych wokół nowego Centrum Sportu, które stanie przy ulicy Struga. Ilość miejsc parkingowych będzie ograniczona.

 

Nowe Radomskie Centrum Sportu to hala widowiskowo-sportowa na 5 tysięcy miejsc i 15-sto tysięczny stadion piłkarski. Stadion zostanie wybudowany w systemie zaprojektuj i buduj. Tak duży obiekt potrzebuje dróg dojazdowych i miejsc parkingowych. - W tej chwili Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotowuje się do zaprojektowania układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Ilość miejsc parkingowych w pobliżu centrum będzie dużo mniejsza niż ilość miejsc na trybunach. Ograniczeniem jest mała powierzchnia przeznaczona na parkingi. - Jeśli chodzi o kwestie parkingów, to dużo będziemy mogli powiedzieć po zakończeniu postępowania prowadzonego przez starostę powiatu radomskiego w zakresie ewentualnego zwrotu spornych działek przy ulicy Zbrowskiego – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Dużo wyjaśni się także w momencie wyprowadzenia się Sądu Rejonowego z budynku przy ulicy Struga do nowej siedziby przy ulicy Warszawskiej. Ale to stanie się najprawdopodobniej dopiero w 2017 roku. - Budynek zostanie oddany osobie, która jest jego dysponentem – mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Budynek wróci więc pod zarząd gminy miasta Radomia i najprawdopodobniej zostanie wyburzony. Na mecze organizowane w hali lub na stadionie będą dowozić kibiców spoza Radomia autobusy komunikacji miejskiej. Po zaparkowaniu samochodu na parkingach zlokalizowanych dalej od centrum sportu, kibice będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej