Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila

Wiadukt gotowy. Czeka na odbiór techniczny

wtorek, 06 październik 2015 17:52 Autor 

Gotowy jest już drugi wiadukt na ulicy Żółkiewskiego. W środę MZDiK przeprowadzi odbiór techniczny obiektu. Według zapowiedzi magistratu, dla ruchu ta nitka będzie udostępniona jeszcze w październiku.

Budowa pierwszego, południowego wiaduktu trwała pół roku. Został udostępniony dla ruchu w drugiej połowie września. Teraz wykonawca zakończył budowę wiaduktu północnego. W środę Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przeprowadzi odbiór techniczny obiektu. - Po takim odbiorze i po podpisach złożonych przez inspektorów nadzoru wykonawca będzie mógł wystąpić z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o odbiór techniczny tego wiaduktu – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Na trenie inwestycji pozostały już tylko prace porządkowe. - Trwa sprzątanie terenu budowy. Spodziewamy się, że wciągu kilkunastu dni Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuści wiadukt do użytku i będzie można jeździć na docelowej organizacji ruchu – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wykonawcą obu wiaduktów jest firma Strabag z Pruszkowa. Koszt inwestycji to ponad 47 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej