Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Jeden z wiaduktów na Żółkiewskiego czynny

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 16:30 Autor 

Można już przejechać przez jeden z wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego. Obowiązuje na nim ruch tymczasowy bez ograniczenia tonażu pojazdów. Cała inwestycja na ulicy Żółkiewskiego powinna być zakończona w połowie października.

 

Budowa dobiegła końca. Był także odbiór techniczny. Kierowcy już korzystają z nowo wybudowanego wiaduktu w ciągu ulicy Żółkiewskiego. - Ludzie w Polsce przyzwyczaili się do tego, że nowe inwestycje drogowe stały się codziennością. To nie jest już wydarzenie na miarę otwierania trasy W-Z w Warszawie. To jest standard – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Budowa południowego wiaduktu zakończyła się przed czasem. Trwała 6 miesięcy. - Po 6 miesiącach udało się otworzyć na tymczasowej organizacji ruchu. Do końca września wykonawca zakończy inwestycję i rozpocznie procedurę odbioru u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego – dodaje Konrad Frysztak. Na wiadukcie południowym obowiązuje ruch dwukierunkowy z ograniczeniem prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Czynna jest już także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Żółkiewskiego, Energetyków i Zbrowskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do momentu oddania do użytku wiaduktu północnego. Ma się to stać – jaka zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak – w połowie października. Wykonawcą obu wiaduktów jest firma Strabag z Pruszkowa. Koszt inwestycji to ponad 47 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej