Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Stare miasto zyska nowy wygląd

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 16:23 Autor 

Od dwóch miesięcy trwają prace rewitalizacyjne na Starym Mieście w Radomiu. Będą m.in. nowe chodniki, dwa place rekreacyjne, miejsca parkingowe czy stojaki rowerowe. Wszystko w otoczeniu zieleni.

 

Na terenie między kościołem św. Wacława a Centrum Młodzieży "Arka" od dwóch miesięcy trwają prace rewitalizacyjne i są one kontynuacją robót z roku ubiegłego. Modernizacja prowadzona jest pod okiem konserwatora zabytków. - Główne prace, jakie wykonujemy i objęte są kontraktem tegorocznym dotyczą przebudowy alejek parkowych na terenie zieleńca. Ponadto będą realizowane place rekreacyjne – mówi Eugenisz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji UM w Radomiu. Wokół placu ułożone będą nowe chodniki, powstaną także nowe miejsca parkingowe. Odtworzone zostaną trawniki, zasadzone nowe drzewa i krzewy. Urząd Miasta na rewitalizację tego terenu przeznaczy ok. 840 tysięcy złotych. Wykonawca, czyli radomska firma Interbud do 10 grudnia ma wywiązać się z prowadzonych robót budowlanych. Następnie, prawie do końca 2016 roku, zobowiązana będzie do systematycznej pielęgnacji nasadzeń.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej