Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Remont Żółkiewskiego: Tiry ominą Radom

środa, 04 marzec 2015 19:13 Autor 

Objazdy samochodów ciężarowych jadących tranzytem w czasie przebudowy ulicy Żółkiewskiego i budowy nowych wiaduktów nie będą przebiegały przez centrum miasta.

Firma Strabag z Pruszkowa, która będzie odpowiedzialna za przebudowę ulicy Żółkiewskiego wzmacnia aktualnie nawierzchnie ulic, którymi poprowadzone zostaną objazdy dla samochodów osobowych. Chodzi o ulice Kozienicką, Struga i 11-go Listopada. – Nie będzie łatwo. Zdajemy sobie z tego sprawę. Każda inwestycja drogowa wiąże się z większymi czy mniejszymi utrudnieniami w ruchu. Robimy wszystko, żeby te utrudnienia potrwały jak najkrócej – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. MZDiK uzgodnił także z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad trasy zalecanych objazdów dla samochodów ciężarowych. – Dla jadących od stolicy w kierunku Rzeszowa i Lublina proponujemy objazd poprzez miejski odcinek „siódemki”. Od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ronda turbinowego przy obwodnicy, dalej obwodnicą południową, ulicami Grzecznarowskiego, Wojska Polskiego do Lublina i Rzeszowa – tłumaczy Dariusz Dębski. Dla ciężarówek jadących „dwunastką” od Lublina w kierunku Warszawy objazd będzie prowadził przez Zwoleń trasą numer 79. W kierunku Rzeszowa ulicą Wojska Polskiego do ronda Matki Bożej Fatimskiej i w lewo trasą numer 9. Dla jadących w kierunku Krakowa objazd będzie prowadził ulicą Wojska Polskiego, Grzecznarowskiego, obwodnicą południową Radomia do ronda z trasą numer 7.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej