Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Lotnisko: mogą rozbudować drogę kołowania

środa, 04 marzec 2015 18:41 Autor 

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na przebudowę drogi kołowania i miejsca postoju samolotów. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak informują służby prasowe wojewody, wojewoda mazowiecki decyzją z 4 marca zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na przebudowę lotniska w Radomiu. Inwestor wskazał w projekcie budowlanym na potrzebę dostosowania istniejącej infrastruktury wojskowej na cele lotnictwa cywilnego. Pierwszy etap modernizacji i rozbudowy dotyczy m. in. przebudowy drogi kołowania (odpowiedniej dla niektórych samolotów szerokokadłubowych oraz większych wąskokadłubowych), budowy miejsca postoju samolotów (w którym odbywa się wsiadanie i wysiadanie pasażerów, załadowywanie lub wyładowywanie towaru, bagażu i poczty itd.) wraz z oświetleniem nawigacyjnym i systemem odwodnienia oraz budowy stacji transformatorowej. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestor, czyli Spółka Port Lotniczy Radom S.A. może przystąpić do prac.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej