Dzisiaj jest: 27 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Kolejna obniżka opłat za odbiór odpadów?

wtorek, 03 marzec 2015 19:13 Autor 

Kolejna obniżka cen za wywóz śmieci to zdaniem radnego Kazimierza Woźniaka tylko kwestia czasu. Przedstawiciel Radomian Razem chce też ujednolicenia pojemników.

Radny Kazimierz Woźniak podkreśla, że obniżki cen za wywóz śmieci domagał się niemal od czasu wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej. Ostatni ruch prezydenta Radosław Witkowskiego, który wprowadził nowe, niższe opłaty, to zdaniem radnego krok w dobrą stronę. Ale nie wyczerpuje on sprawy. – Sądzę, że w maju po przetargach okaże się, że ceny za wywóz śmieci można jeszcze obniżyć. Wniosek w tej sprawie trafi pod obrady Rady Miejskiej pod koniec roku lub na początku przyszłego – przekonuje Kazimierz Woźniak. Radny chwali też, że śmieci mają być teraz częściej wywożone. I dlatego mieszkańcom łatwiej będzie segregować odpady. A lepiej podzielone śmieci to kolejna oszczędność. Do pełni szczęścia radnemu brakuje jednak ujednolicenia pojemników. Na szczęście pojawiła się na to szansa. Spotkanie w tej sprawie zorganizował wiceprezydent Rafał Rajkowski. – Ustaliliśmy wspólnie z prezesami innych spółdzielni mieszkaniowych, że spróbujemy ujednolicić pojemniki w całym mieście. Chcemy, aby zajęła się tym firma Radkom – informuje Kazimierz Woźniak. Kazimierz Woźniak przypomina, że zgodnie z ustawą gmina nie ma prawa zarabiać na wywozie śmieci. Pobierane opłaty powinny bilansować się z kosztami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • Śmieci szpecą i szkodzą. Radom po zimie

  Brzydki obraz Radomia wyłania się po zimie. Widać to w Lesie Kapturskim, który jest pełen śmieci. To tylko przykład. A śmieci nie tylko źle wyglądają, ale stanowią niebezpieczeństwo np. dla zwierząt.

 • Segreguj śmieci. Magistrat przypomina

  „Pokaż, że masz ekoklasę i zachowaj kasę!”. Pod takim hasłem magistrat prowadzi kampanię edukacyjną o ochronie środowiska i przypomina, że śmieci należy segregować.

 • Kto odbierze śmieci? Przetarg rozstrzygnięty

  3 firmy będą odbierały śmieci od radomian. Magistrat rozstrzygnął już przetarg. Oferenci zaproponowali dużo niższe kwoty od przewidywanych. To jednak nie znaczy, że radomianie zapłacą niższe rachunki za wywóz nieczystości.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej