Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zalew w Jagodnie niemal gotowy

środa, 01 lipiec 2015 17:02 Autor 

Mam być przede wszystkim zabezpieczeniem przed powodziami, ale władze gminy liczą też na turystów. Już wkrótce otwarty zostanie nowy zbiornik w Jagodnie, w gminie Przytyk.

Blisko 40 hektarów. To powierzchnia nowego zbiornika, który już wkrótce zostanie otwarty w Jagodnie, w gminie Przytyk. To przede wszystkim zbiornik retencyjny. Ma być dodatkowym zabezpieczeniem przed powodziami, obok istniejącego już od kilku lat zbiornika w Domaniowie. - Mam nadzieję, że dzięki temu unikniemy już zalań, do których dochodziło przede wszystkim na terenie gminy Jedlińsk - mówi Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki. Władze Przytyka mają nadzieje, że zbiornik stanie się atrakcją turystyczną. Między innymi dla mieszkańców Radomia. - Ja liczę na rekreacje, że do tego zbiornika będą przyjeżdżali mieszkańcy powiatu i z samego Radomia, mam nadzieję, że uda się wkrótce wybudować infrastrukturę - mówi Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk. Zalew zostanie oddany do użytku 15 lipca. Inwestycja kosztowała około 17 milionów złotych. To inicjatywa Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żeby wakacje były bezpieczne

  „Bezpieczna kąpiel” - pod takim hasłem już po raz 10. odbył się nad zalewem na Borkach policyjny festyn dla uczniów szkól podstawowych.

 • Wędkarze chwalą nowy zalew

  Dobry dojazd, ładna okolica, czysta woda. Tak wędkarze oceniają nowy zalew w Jagodnie w gminie Przytyk. Choć na razie ryby biorą raczej... słabo.

 • W niedzielę wędkarska inauguracja zbiornika „Jagodno”

  Od 1 maja, czyli od niedzieli, nowy zbiornik wodny Jagodno w gminie Przytyk dostępny będzie, już oficjalnie, dla wędkarzy. Jak zapewnia radomski okręg PZW, zbiornik został dobrze zarybiony.

 • Powstanie nowy zalew w Radomiu

  2 hektary będzie miał nowy zbiornik rekreacyjno – retencyjny, który powstanie na osiedlu nad Potokiem. Prace nad jego budową rozpoczną się w 2017 roku. To element projektu, na który miasto pozyskało unijne wsparcie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej