Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ulgi dla przedsiębiorców

wtorek, 30 czerwiec 2015 16:57 Autor 

Rada miejska przyjęła uchwały wprowadzające ulgi dla przedsiębiorców. Władze miasta liczą, że to zachęci biznesmenów do inwestowania w mieście.

Ulgi wprowadzają dwie uchwały. Jedna z nich przewiduje korzyści dla przedsiębiorców, którzy kupią nieruchomość i będą tworzyć nowe miejsca pracy. - Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na utworzenie minimum 30 nowych miejsc pracy, to będzie mógł korzystać z ulg przez 3 lata – wyjaśnia Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Jeśli utworzy minimum 50 nowych miejsc pracy to ulgi będą mu przysługiwały przez 5 lat, a jeśli przedsiębiorca, który korzysta już z ulgi, stworzy dodatkowo 200 nowych miejsc pracy to będzie mógł korzystać z ulg przez kolejnych 10 lat – dodaje prezydent. Uchwała wprowadza także ulgi od podatku od środków transportowych w przypadku zakupu przez inwestora pojazdów.

Druga uchwała dotyczy przedsiębiorców, którzy posiadają nieruchomość i zechcą zmienić profil swojej działalności, zainwestują 20 milionów złotych i utworzą minimum 10 nowych miejsc pracy. Przy czym rozpoczną procesy inwestycyjne przed 2020 rokiem i zakończą je w ciągu 24 miesięcy. Wówczas będą mogli skorzystać z ulg od podatku od nieruchomości. - Jesteśmy jednym z pierwszych samorządów, który podejmując uchwały, oferuje tego typu pomoc regionalną - mówi

Rafał Rajkowski, wiceprezydent Radomia.

Uchwały przyjęto na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej. Zgodnie z zapisami, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulgi w kwocie maksymalnej, wynoszącej 35 % kosztów kwalifikowanych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej