Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomskie Hale Mięsne już otwarte.

środa, 24 czerwiec 2015 16:31 Autor 

Radomskie Hale Mięsne już otwarte. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie, a wzięły w nim udział między innymi władze miasta i województwa.

Przecięcie wstęgi przez prezydenta Radomia, byłego prezydenta miasta, wicemarszałka Mazowsza a także prezesa i wiceprezesa Radomskim Hal Mięsnych. Uroczysta salwa. Poświęcenie obiektu przez biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Tak wyglądało oficjalne otwarcie Radomskich Hal Mięsnych – w skrócie RHM. Wzięły w nim udział funkcjonariusze, księża, władze województwa i miasta. - Mieszkańcy Radomia otrzymują możliwość zakupu w nowoczesnej placówce. Gratuluję i życzę prezesom zadowolenia biznesowego – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Realizację inwestycji rozpoczęto za rządów byłego włodarza miasta – Andrzeja Kosztowniaka, dziś radnego Prawa i Sprawiedliwości. - Ta inwestycja to dowód na to, że radomski handel się rozwija. Pamiętam jak w 2012 roku przyszli do mnie i do wiceprezydenta inwestorzy z nakreślonymi planami – wspominał Andrzej Kosztowniak. Z okazji otwarcia wicemarszałek Mazowsza przekazał zarządowi hal zegar, a „Solidarność” krzyż, który – jak mówiono – 30 lat temu wisiał w Radoskórze. Radomskie Hale Mięsne to stoiska nie tylko mięsne. Cała powierzchnia została już wynajęta przez przedsiębiorców. - Mamy w 100 % wszystko zajęte. Na dole są boksy mięsno – wędliniarskie, cukiernicze, piekarnicze, spożywcze. Na górze – rozrywka: fitness i klub muzyczny – opowiadał Eugeniusz Pastuszka, prezes Radomskich Hal Mięsnych. Hale mają poszerzyć ofertę handlową dla radomian. Twórcy RHM podkreślają, że działają lokalnie, i że dzięki tej inwestycji powstały nowe miejsca pracy. - W hali powstało ponad 150 miejsc pracy. Ale to nie wszystko – stwierdził Leszek Woźniak, wiceprezes RHM. - Bazowaliśmy na lokalnych producentach. Firmy, które są u nas, zwiększyły produkcję, a tym samym zatrudnienie. Czyli to nie tylko ponad 150 miejsc w samych halach – dodaje wiceprezes. Budowa Radomskich Hal Mięsnych trwała ponad rok i kosztowała 15 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Na ludową nutę. „Wolanianki”

  Zabiegani klienci mogli na chwilę przystanąć, posłuchać i podziwiać. Przedświąteczne zakupy umilał występ zespołu „Wolanianki”.

 • Castorama w Radomiu. Otwarcie w środę

  Będzie to największy sklep tej sieci w Polsce. Już w najbliższą środę odbędzie się otwarcie radomskiej Castoramy.

 • Otwarcie Radomskiego Centrum Onkologii

  Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarte. To, co podkreślali podczas otwarcia właściciele centrum, to między innymi uruchomienie radioterapii, której do tej pory w Radomiu nie było. To, na co centrum czeka teraz najbardziej, to znacznie wyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 • Nowa strzelnica policji gotowa

  W czwartek otwarta została w Radomiu nowa strzelnica mazowieckiej policji. To największy tego typu obiekt na Mazowszu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej