Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

W sierpniu otworzą tunel pod dworcem

środa, 10 czerwiec 2015 16:08 Autor 

W sierpniu tunel pod radomskim dworcem PKP zostanie ponownie otwarty – deklarują Polskie Linie Kolejowe. Przejście jest zamknięte od stycznia w związku z remontem peronów i modernizacją stacji.

 

Od strony ulicy Domagalskiego przed tunelem życie praktycznie zamarło. Część kupców pozamykała swoje sklepy i zlikwidowała stoiska. Ci którzy zostali mówią, że ich przychody zmniejszyły się trzy, a nawet czterokrotnie. Zamknięte przejście podziemne to także kłopot dla pasażerów i radomian.

- Po prostu od Śląskiej trzeba iść naokoło, dlatego że tu nie ma wejścia. I jest naprawdę kłopot – mówi spotkana pod dworcem mieszkanka Radomia.

Kłopoty mają się skończyć niebawem – zapewniają przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych, które prowadzą remont. Do tej pory zakończono prace przy modernizacji peronu trzeciego wraz z wejściem dla pasażerów. Ułożono nowe torowiska i zainstalowano nową sieć trakcji elektrycznej. Choć nie widać tego zaglądając do wlotu tunelu od Domagalskiego, to w głębi trwają zaawansowane prace. Tunel zostanie otwarty w sierpniu – deklarują kolejarze.

Powstała już betonowa konstrukcja korytarza i większość obiektu została zabetonowana. Aktualnie powstaje budynek lokalnego sterowania ruchem – mówi Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych S.A.

Lokalne centrum sterowania ruchem pozwoli zarządzać pociągami na dystansie kilkudziesięciu kilometrów. W tej chwili montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym, m.in. mechanizmy rozjazdów. W sumie będzie ich 38, a na stacji i w jej okolicach wymienionych zostanie kilkanaście kilometrów torów. Cała modernizacja ma zostać przeprowadzona do końca 2015 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej