Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

czwartek, 01 marzec 2018 18:42 Autor 

„ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 

O budowie nowej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu, mówił w październiku 2016 roku ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. PGZ oprócz budowy swojej siedziby, miał stworzyć centrum innowacji i technologii. Wszystko na terenie u zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa. Budowa miała się zakończyć w 2018 roku. Tymczasem nawet się jeszcze nie rozpoczęła. Według prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii realizacji inwestycji PGZ nic się nie dzieje. - Z ta inwestycja jest jak z Yeti. Wszyscy o niej mówią, a nikt jej nie widział. PGZ co chwila podaje nowe terminy – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Nowa siedziba PGZ wraz z centrum innowacji i technologii miała powstać na terenie o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. - My jesteśmy gotowi wesprzeć PGZ. Mówimy co gmina może zrobić. Jednak ostateczna decyzja należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej – dodaje prezydent
Radosław Witkowski.
Budowa – według szacunków z 2016 roku – miała kosztować 20 milionów złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

 • NIK krytykuje lokalizację PGZ w Radomiu

  Lokalizacja siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu nie miała merytorycznego uzasadnienia – uważa NIK. Izba wnioskuje do zarządu grupy o to, aby dokonała analizy, czy utrzymywanie dwóch biur jest zasadne.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej