Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

piątek, 23 luty 2018 16:52 Autor 

Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 

W styczniu Nowoczesna apelowała do prezydenta Radosława Witkowskiego o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. W budżecie miasta na 2018 rok, została na ten cel zapisana kwota 100 tysięcy złotych. Ale to za mało bo według przedstawicieli Nowoczesnej, potrzeba około 500 tysięcy złotych. - Cały czas mamy taki niedosyt, że 100 tysięcy złotych, to zabezpieczenie dla części przedszkoli. Nie chcemy dzielić radomian na tych lepszych i gorszych – mówi
Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej
Nowoczesna – jak mówi jej przewodnicząca Katarzyna Kalinowska – zorganizowała konsultacje społeczne w tej sprawie. Członkowie tej partii w Radomiu rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją o pełne sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy. - To jest 2,5 tysiąca bez mała 2,5 tysiąca podpisów, które udało nam się zebrać – mówi
Łukasz Kwiecień z Nowoczesnej w Radomiu.
Petycję podpisaną przez blisko 2,5 tysiąca radomian, przedstawiciele Nowoczesnej zanieśli prezydentowi Radomia. Katarzyna Kalinowska zapowiedziała, że Nowoczesna zwróci się do prezydenta Radosława Witkowskiego żeby na najbliższej sesji Rady Miejskiej zgłosił poprawkę do budżetu o zapisanie dodatkowych pieniędzy na zakup oczyszczaczy powietrza.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

 • Front przeciwko PiS?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej apeluje do partii opozycyjnych o rozmowy na temat stworzenia wspólnego frontu przeciwko PiS w najbliższych wyborach samorządowych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej