Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

PiS pyta o przebudowę alei Wojska Polskiego

sobota, 17 luty 2018 17:21 Autor 

„Dajemy prezydentowi Radomia ostatnie ostrzeżenie i mówimy: niech się weźmie do pracy” - tak radomscy parlamentarzyści PiS komentują działania prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii przebudowy alei Wojska Polskiego. Zdaniem parlamentarzystów PiS prezydent nic w tej sprawie nie robi.

 

Przebudowa alei Wojska Polskiego będzie finansowana z pieniędzy z budżetu państwa. Miasto otrzyma na ten cel 93 miliony złotych. Po euforii z pozyskania tak dużej kwoty na tę inwestycję, przyszedł – zdaniem radomskich parlamentarzystów PiS – czas na konkretne pytania do prezydenta Radomia. - Jak będzie tymi pieniędzmi dysponował, kiedy będzie rozpisany przetarg i jak będzie zabezpieczona możliwość ruchu w Radomiu – mówi Marek Suski, szef gabinetu politycznego Premiera RP.
Parlamentarzyści PiS zwracają także uwagę, że miasto może stracić pieniądze na przebudowę alei Wojska Polskiego z powodu zbyt późnego ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Dofinansowanie zostało rozpisane na 3 lata, czyli tyle ile ma potrwać przebudowa. - Jeżeli nawet na dniach ten przetarg zostanie ogłoszony, to rozstrzygnięcie nastąpi gdzieś na przełomie maja i czerwca. Zostanie niewiele czasu. Te środki, które są do wydania w tym roku to niebagatelna kwota 28 milionów 700 tysięcy złotych. Te pieniądze muszą być w tym roku wydane – mówi
Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
PiS oczekuje od prezydenta Radosława Witkowskiego przedstawienia planu organizacji ruchu w Radomiu na czas przebudowy alei Wojska Polskiego. - Dajemy prezydentowi ostatnie ostrzeżenie: weźcie się panowie do roboty bo miasto na tym cierpi, a nasi obywatele będą stać w gigantycznych korkach – dodaje minister Marek Suski.
Ale radomski magistrat – jak poinformował nas wiceprezydent Konrad Frysztak – czeka na podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego z wojewodą mazowieckim. To wojewoda jest teraz dysponentem 93 milionów złotych. Jak zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak, magistrat jest gotowy do ogłoszenia przetargu dzień po podpisaniu umowy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej