Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Most zostanie odbudowany

piątek, 16 luty 2018 18:44 Autor 

Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 

O odbudowę mostu prosili nie tylko okoliczni mieszkańcy. Postulowali o to także radni. - Dziś te pieniądze są w budżecie. Budżet pozwala nam na to żeby ogłosić ten przetarg. Chcemy na przełomie lipca i sierpnia zakończyć tę inwestycję – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Most na Krzewieniu został wybudowany w latach 80-tych. Przeprawa została uszkodzona wiosną ubiegłego roku podczas nawałnic i fali powodziowej, która przeszła przez rzekę Mleczną. Uszkodzenia były na tyle poważne, że MZDiK zamknął most. Teraz po ponad 10-ciu miesiącach od zamknięcia mostu, MZDiK ogłosił przetarg na jego odbudowę. - Będą dwa betonowe przyczółki, które pozwolą podnieść przeprawę. To spowoduje, że jeżeli w przyszłości będzie kolejna fala powodziowa, to wszystkie krzewy i brudy, które taka fala ze sobą niesie, przepłyną pod mostem – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Odbudowany most będzie miał 15 metrów długości i 6 szerokości. Będzie obowiązywała tam taka sama organizacja ruchu jak dawniej, czyli ograniczenie nacisku na oś do 3,5 tony i regulacja pierwszeństwa przejazdu za pomocą znaków drogowych. MZDiK na oferty od zainteresowanych firm czeka do 5 marca.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej