Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Trwa przebudowa skrzyżowania. Koniec prac w maju

wtorek, 13 luty 2018 16:53 Autor 

Trwa przebudowa jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Radomiu: ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. Prace, które kosztować będą 2,8 mln złotych potrwają do końca maja.

 

Przebudowę skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów, wykonuje firma Budromost ze Starachowic, która wygrała przetarg ogłoszony przez Miejskie Zarząd Dróg i Komunikacji. Na razie wykonawca tak stara się prowadzić prace, żeby nie utrudniać za bardzo ruchu samochodowego - Jak na tę porę roku, to możemy powiedzieć, że prace są mocno zaawansowane. Z początkiem roku zostały wycięte drzewa, rozebrany chodnik i ułożone krawężniki wzdłuż ulicy Mireckiego – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Wykonawca inwestycji prowadzi także prace przygotowujące do położenia kabli energetycznych. - Trwają także prace przygotowawcze pod fundamenty pod bramownice. Wykonawca nie chce tracić czasu i na terenie swojej bazy składa same bramownice, które później zostaną postawione w momencie kiedy przebudowa tego skrzyżowania będzie dobiegała końca – dodaje Dawid Puton.

Skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów po przebudowie będzie miało wydzielone pasy do lewo i prawoskrętu. Zostanie poszerzone. Oprócz przebudowy samego skrzyżowania, modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. Zainstalowane zostaną dwie wzbudzane sygnalizacje świetlne. Jedna na ulicy Wernera. Druga na wysokości mostku nad Potokiem Północnym. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Prace mają potrwa do końca maja.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej