Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Można starać się o bezpłatny internet. Magistrat przyjmuje wnioski

sobota, 27 styczeń 2018 14:05 Autor 

O bezpłatny dostęp do internetu mogą strać się mieszkańcy zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Urząd Miejski przyjmuje wnioski od zainteresowanych do końca stycznia.

 

Chodzi o nabór uzupełniający do projektu „Bezpłatny internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”. - Wciąż – po spełnieniu określonych warunków i posiadając własny sprzęt komputerowy – można skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do internetu – informuje Monika Stanikowska z biura prasowego urzędu miejskiego.

Główny cel projektu to zapewnienie dostępu do internetu dla 1500 gospodarstw domowych z terenu gminy miasta Radomia, które są zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności.
- Z tej liczby, 500 gospodarstw domowych zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy z uwzględnieniem specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Udział w projekcie jest bezpłatny – dodaje Monika Stanikowska.

A szczegółowe informacje dostępne są m.in w radomskim magistracie, w wydziale teleinformatycznym. Wnioski można składać do końca stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 12,5 miliona złotych na wymianę pieców

  Od 30 marca będzie można skorzystać na Mazowszu z unijnych funduszy na wymianę pieców węglowych. Radomski magistrat zapewnia, że przystąpi do tego konkursu. Do podziału jest blisko 12,5 miliona złotych.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Burzliwa sesja. Radni nie poparli propozycji prezydenta

  Radni opozycji znów pokazali prezydentowi Radomia, że nic nie może bez nich zrobić. Tym razem opozycja odrzuciła wszystkie projekty uchwał, które Radosław Witkowski przygotował na sesję. Dotyczyły one zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta i zmian w budżecie na ten rok.

 • Zostaw 1% w Radomiu

  Ruszyła kampania „Zaprocentuj dla Radomia”. Jej celem jest zachęcanie radomian do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Takich organizacji w mieście jest 51.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej