Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Nowe inwestycje w radomskiej podstrefie

czwartek, 25 styczeń 2018 16:34 Autor 

Na ponad 23 miliony złotych wycenia Agencja Rozwoju Przemysłu trzy inwestycje, na które już wydano zezwolenia. Inwestycje mają być realizowane w tym roku Podstrefie Radomskiej, która wchodzi w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Agencja Rozwoju Przemysłu planuje zwiększyć inwestycje w radomskiej podstrefie w 2018 roku. Już teraz ARP wydała trzy zezwolenia na działalność gospodarczą. W Podstrefie Radomskiej, będącej częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestują firmy Klamal, Roboplast i F2J Reman. Jak wynika z deklaracji inwestorów, największe nakłady – 14 milionów złotych - na prowadzenie biznesu w Radomiu zamierza przeznaczyć firma Klamal. Spółka chce wybudować nowy zakład i produkować m.in. betonowe płyty, figury i meble. Jak dodaje Agencja Rozwoju Przemysłu, w związku z rozwojem Klamal będzie chciał zwiększyć zatrudnienie o 25 %. Roboplast z kolei to firma z branży tworzyw sztucznych, a F2J Reman działa w branży metalowej. Jak deklarują wszyscy przedsiębiorcy, inwestycje w Podstrefie Radomskiej przekroczą 23 miliony złotych.

Agencja Rozwoju Przemysłu twierdzi, że dla inwestorów szczególnie ważne są odpowiednio przygotowane hale produkcyjne. W toku jest procedura wyboru wykonawcy hali na Wośnikach o powierzchni ok. 10 tys. m2 z zapleczem socjalno-administracyjnym oraz zagospodarowaniem terenu. Halę będzie można podzielić na trzy funkcjonalne segmenty o pow. ok. 5 tys. m2, i dwa po ok. 2,5 tys. m2. Będą mogli prowadzić tu działalność producenci z branży: mechanicznej, obróbki metali, tworzyw sztucznych, magazynowania oraz logistyki. Inwestycja ma zostać ukończona w II kwartale 2019 roku.

ARP ocenia miniony rok w Podstrefie Radomskiej jako „pozytywny” pod względem liczby udzielonych zezwoleń i utworzonych miejsc pracy. Agencja przypomina o czterech dużych inwestycjach, które przekroczą 100 milionów złotych. Wszystkie przedsiębiorstwa to firmy polskie z branż: spożywczej (QFG Food Sp. z o.o.), chemicznej (GRUPA PRONICEL S.A.), papierniczej (Paper Cup Factory Sp. z o.o) oraz metalowej (Almech 2 s.c.).

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Radomska Strefa Gospodarcza bliżej

    Trwają prace nad organizacją Radomskiej Strefy Gospodarczej. Niebawem powinien być gotowy pakiet wsparcia dla przedsiębiorców. Przygotowano także kilka lokalizacji dla strefy. Jak deklaruje wiceprezydent Rafał Rajkowski, szczegóły poznamy do końca lipca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej