Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Unieważnią przetarg? Oddala się budowa trasy N-S

wtorek, 23 styczeń 2018 16:44 Autor 

MZDiK prawdopodobnie unieważni przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku droższa o 17 milionów od kosztorysu inwestycji.

Oferty w przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy N-S miały zostać otwarte 16 stycznia. Ale Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ten termin przesunął, bo zainteresowane firmy złożyły ponad 50 dodatkowych pytań. Te pytania nie przełożyły się jednak na liczbę propozycji. MZDiK otrzymał ostatecznie tylko jedną ofertę. - Złożyło ją konsorcjum dwóch firm z Rzeszowa i Wąchocka. Komisja przetargowa po otwarciu oferty przeszła do pracy w trybie niejawnym. Oferta opiewa na blisko 36 milionów złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Oferta konsorcjum jest wyższa o blisko 17 milionów złotych od kwoty, którą MZDiK zarezerwował na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. - Wiemy, że kwota jest wyższa niż suma, którą przewidywaliśmy wydać na tę inwestycję. Będziemy się starali znaleźć inne rozwiązania – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Magistrat podkreśla, że trasa N-S jest jedną z ważniejszych planowanych inwestycji. Zgodnie z założeniami budowa pierwszego odcinka (od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego) powinna zakończyć się w grudniu 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy ten termin nadal jest realny. Najprawdopodobniej MZDiK unieważni przetarg z powodu znacznego przekroczenia kosztorysu prac.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

 • Budowa trasy N-S z dodatkowym finansowaniem

  Ponad 11 milionów złotych dofinansowania otrzyma z budżetu państwa MZDiK na budowę I odcinka trasy N-S. Pieniądze pochodzą z subwencji drogowej. Wniosek o dotację MZDiK złożył w lutym tego roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej