Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:33 Autor 

Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 

Zasada jest prosta. Wjeżdżając na teren szpitala trzeba zatrzymać się przy szlabanie i pobrać bilet. Wyjeżdżając należy wnieść opłatę za postój i poczekać aż szlaban podniesie się, umożliwiając wyjazd. Szlabany – jak informuje rzecznik szpitala miejskiego - podnoszą się w ciągu 2,5 sekundy. Władze szpitala zdecydowały o wprowadzeniu nowego systemu parkingowego żeby upłynnić ruch samochodów. Szpital radomski – jak wiele innych lecznic w kraju – boryka się z problemem zbyt małej liczby miejsc parkingowych. - Zdarzały się takie przypadki, że pacjenci, którzy wiedzieli, że czeka ich kilkudniowy pobyt, przyjeżdżali, zostawiali auta na kilka dni, płacąc 4 złote. Albo osoby, które pracują blisko szpitala, wykorzystując fakt, że ochroniarz monitorował akurat teren szpitala, wjeżdżały za darmo, zajmując miejsce parkingowe przez cały dzień – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Poniedziałek był pierwszym dniem funkcjonowania nowego systemu. Jak informowała rzecznik, obyło się bez większych komplikacji. Szlabany umożliwiające wjazd na teren szpitala znajdują się w trzech punktach: przy pawilonie ginekologiczno-położniczym, przy stacji dializ i oddziale dziecięcym, a także przy budynku pogotowia.

Do tej pory wjazd na teren szpitala kosztował 4 złote. Teraz pierwsze 20 minut postoju są bezpłatne. Za pierwszą godzinę należy zapłacić 4 złote, a za każdą kolejną – 2 złote. Miesięczny abonament to koszt 20 złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Poradnia dermatologiczna po remoncie

  Blisko 1 milion złotych kosztował remont poradni dermatologicznej w szpitalu miejskim. Wcześniej mieliśmy antyreklamę dla szpitala. Teraz jest bez porównania – podsumowuje personel szpitala.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej