Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

MZDiK będzie dochodzić roszczeń od Sudop Praga

piątek, 19 styczeń 2018 16:53 Autor 

Ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych odszkodowania będzie się domagał MZDiK od firmy Sudop Praga. Kwota ma zrekompensować koszty poniesione w związku z naprawą i ochroną kładki nad ulicą Szarych Szeregów.

 

Kładką nad ulicą Szarych Szeregów można już przechodzić od kilku dni. Obiekt pomyślnie przeszedł próby. Został odebrany przez nadzór budowlany. Naprawa kładki trwała ponad rok. - Trudno odnosić się do cudzych błędów. Ja musiałem to zrobić. Poprawiłem cudze błędy i przez pryzmat tych błędów byłem oceniany. Wierzę, że ta zbyt długa telenowela, która rozpoczęła się w 2009 roku, została zakończona – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
To, że kładka została otwarta dla pieszych, nie kończy tematu naprawy obiektu po błędach w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. Teraz MZDiK rozpocznie procedurę odszkodowawczą za poniesione koszty naprawy kładki i jej ochrony. - W tej chwili zbieramy wszystkie roszczenia, które będziemy kierować do wykonawcy dokumentacji projektowej. Firma Sudop Praga wskazała nam swój numer polisy. Ten numer polisy będziemy chcieli zabezpieczyć na potrzeby naszych roszczeń – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
MZDiK będzie domagał się od firmy Sudop Praga odszkodowania w wysokości ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej