Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Remont ul. M. Skodowskiej-Curie: skończą w lipcu?

piątek, 05 czerwiec 2015 16:02 Autor 

Od ponad roku trwa remont ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Utrudnieniami zmęczeni są i mieszkańcy, i kierowcy. Ale może już niedługo. Remont powinien zakończyć się w lipcu.

Prace na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie trwają już od roku. Najpierw Wodociągi Miejskie modernizowały sieć wodno-kanalizacyjną. Teraz trwa przebudowa jezdni i chodników. Prace są uciążliwe dla mieszkańców. Sprawiają także kłopoty komunikacyjne. – Dla mnie jest to nie do pomyślenia – mówi starsza pani mieszkająca przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie – Już niby jest ładnie, a za tydzień przychodzi kolejna ekipa i kopie. Coś niesamowitego. Gdyby ci pracownicy odbudowywali Warszawę po wojnie, to do tej pory byłyby ruiny – złości się mieszkanka. Prace na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie wykonuje teraz Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana z Radomia. W przesłanym do naszej redakcji mailu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że, tu cytat: „wykonawca utrzymuje szybkie tempo robót”. Prace koncentrują się aktualnie na układaniu chodników i budowie zatok parkingowych. W zatokach montowane są także betonowe odbojniki, które mają zapobiegać blokowaniu przez parkujące samochody części chodnika. Po zakończeniu tych prac wykonawca rozpocznie układanie na ulicy nowej nawierzchni asfaltowej. Zmiany nastąpią także na skrzyżowaniu z ulicą Niedziałkowskiego. Będzie ono wyniesione i włączone zostanie do Strefy Tempo 30. Koszt prac to ponad 670 tysięcy złotych. Zgodnie z umową Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana musi zakończyć prace w ciągu 60 dni od wejścia na teren budowy – czyli najpóźniej w połowie lipca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej