Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

czwartek, 11 styczeń 2018 16:30 Autor 

Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

 

W rankingu, który opublikował portal fly4free.pl, uwzględniono 15 największych lotnisk cywilnych w Polsce. Niespodzianki nie ma. Rządzi port im. Chopina w Warszawie, który w ubiegłym roku odprawił ponad 15,5 miliona pasażerów. Na dalszych miejscach plasują się porty w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Modlin zajmuje w tym zestawieniu 5 miejsce. - Jeśli chodzi o Modlin, to jest to konkretny projekt: 3 miliony pasażerów. Oczywiście jedna tylko linia operuje na tym lotnisku do 40 destynacji. To jest fakt – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Statystyki lotniska w Modlinie nakręca irlandzki przewoźnik Rayanair. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który uczestniczy w rozmowach z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotniczy, dotyczących przejęcia akcji spółki Port Lotniczy Radom, umowę Modlina z Rayanairem określa jako „bardzo niekorzystną”. - Wiemy, że ta umowa zawarta jest na 10 lat. Daje bardzo duże zniżki temu przewoźnikowi: z ponad 40 złotych za jednego pasażera na 6 złotych – mówi Adam Bielan.
Lotnisko w Radomiu w ubiegłym roku odprawiło ponad 10 700 pasażerów, którzy podróżowali linią SprintAir. Przewoźnik zakończył współpracę z radomskim portem z końcem października. Wzrost liczby odprawionych pasażerów o ponad tysiąc, w porównaniu z rokiem 2016, nie przyczynił się do poprawy miejsca lotniska w Radomiu w zestawieniu dotyczącym ilości odprawionych pasażerów przez polskie porty. Radom spadł na ostatnie miejsce.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • „Kochanowski” na wysokim miejscu. Z technikami gorzej

  12 miejsce w kraju zajęło VI liceum im. J. Kochanowskiego w Radomiu w rankingu „Perspektyw”. To skok o 8 pozycji w porównaniu do roku ubiegłego. W rankingu techników jest gorzej. Radomski „Elektronik”, który jeszcze dwa lata temu był 8, teraz zajął 51 miejsce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej