Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Będą zakupy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

sobota, 06 styczeń 2018 15:50 Autor 

Aparaty tlenowe o wartości ok. 16 tysięcy złotych dostała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dworze, powiat Szydłowiecki. Jak mówią władze województwa, w tym roku na zakupy dla strażaków przeznaczono 8 mln. zł.

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze istnieje od 54 lat. W lokalnej społeczności pełni ważną rolę. - Jednostka OSP szczyci się, że ostatnio zajmuje pierwsze miejska w zawodach strażackich w regionie, w powiecie szydłowieckim. Druhowie działają aktywnie, społecznie – mówi Andrzej Bracha, wójt gminy Jastrząb.

Strażacy z Nowego Dworu biorą udział w akcjach gaśniczych na swoim terenie, i, jeśli zachodzi taka potrzeba, wspierają państwową straż. Teraz strażacy dostali cztery aparaty tlenowe. - Mam nadzieję że będą używane rzadko, ale jak zajdzie potrzeba, będą dobrze służyć – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu woj. mazowieckiego.

- Potrzebne są dla takiej jednostki jak nasza. Nigdy nie wiadomo, co jaka akcja przyniesie. Czy takie zagrożenie czy takie. I taki aparat jest przydatny – mówi Waldemar Figarski, prezes jednostki OSP w Nowym Dworze.

Jednostka ma w planach modernizację strażnicy, nieśmiało myśli także o zakupie średniego wozu bojowego. Być może te marzenia będą mogły się spełnić. Województwo w tym roku zwiększyło środki na zakupy sprzętu dla straży. - Przeznaczyliśmy 8 milionów w 2018 na dofinansowanie zakupu sprzętu, to jest taka składanka, która się wiąże jednocześnie z pozyskaniem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, z pieniążków, które my mamy przeznaczone, z wkładu również własnego gmin, które będą składały takie wnioski – mówi Rafał Rajkowski.

W ramach tych środków gminy będą mogły aplikować o zakup lekkich, średnich jak i ciężkich wozów bojowych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej