Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Przebudowa skrzyżowania później

czwartek, 14 grudzień 2017 16:14 Autor 
Chodzi o skrzyżowanie ulic Wernera Mireckiego i Szarych Szeregów. Powodem przesunięcia terminu rozpoczęcia prac są – jak mówi MZDiK - zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

 

Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Radomiu przebuduje firma Budromost Starachowice, która wygrała przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana w listopadzie. Prace na skrzyżowaniu rozpoczną się jednak dopiero w przyszłym roku. - Zbliżą się czas świąteczny. To skrzyżowanie i tak jest mocno obciążone ruchem. Ten ruch wzrośnie jeszcze bardziej tuż przed świętami. Dlatego, żeby jeszcze bardziej nie utrudniać życia pieszym i kierowcom zdecydowaliśmy, że wykonawca prace na tym skrzyżowaniu rozpocznie już w nowym roku – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów zyska nową jakość. Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Dodatkowo na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie pojawi się dla kierowców, którzy będą chcieli skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera. Oprócz przebudowy samego skrzyżowania, modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. Wzbudzane sygnalizacje świetlne pojawią się na przejściach na ulicy Szarych Szeregów na wysokości Potoku Północnego oraz na ulicy Wernera. Koszt prac, które wykona firma Budromost Starachowice to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca maja przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej