Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Wielka inwestycja radomskich Wodociągów

piątek, 17 listopad 2017 16:39 Autor 

Ponad 190 milionów złotych otrzymają Wodociągi Miejskie w Radomiu na modernizację i rozbudowę miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. W piątek w Warszawie została podpisana umowa w tej sprawie.

 

Umowę na dofinansowanie w ramach unijnego programu podpisali Kazimierz Kujda, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Leszek Trzeciak, prezes radomskiej spółki Wodociągi Miejskie. Wodociągi otrzymają ponad 190 milionów złotych na III etap modernizacji i rozbudowy miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Według Artura Michalskiego, wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który gościł w Radomiu na zaproszenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, będzie to największa inwestycja spośród wszystkich etapów modernizacji. - Będzie modernizowane ponad 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Będzie ponad 2 tysiące nowych przyłączeń. Będzie rozbudowywana sieć wodociągowa. Powstanie także nowy system zarządzania siecią wodną i kanalizacyjną – mówi Artur Michalski.
Zostanie także wybudowana sieć kanalizacji deszczowej. Pięć stacji uzdatniania wody w Radomiu doczeka się modernizacji. - Radomski projekt, obok projektów w Warszawie i w Poznaniu, jest trzecim pod względem wielkości projektem w Polsce – dodaje Artur Michalski.
W ramach III etapu wybudowane i zmodernizowane zostanie ponad 100 kilometrów kanalizacji sanitarnej i blisko 60 kilometrów sieci wodociągowej. Powstanie ponad 13 kilometrów kanalizacji deszczowej.
Całkowity koszt III etapu modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu to ponad 370 milionów złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej