Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Skrzyżowanie przy ul. Szarych Szeregów do przebudowy

piątek, 17 listopad 2017 16:36 Autor 

MZDiK podpisał umowę na przebudowę skrzyżowania ul. Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego. Koszt inwestycji to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku.

 

Skrzyżowanie ulic Szarych Szeregów, Wernera i Mireckiego jest jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. O konieczności przebudowy mówi się od dawna. Na początku października MZDiK ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która skrzyżowanie przebuduje. Przetarg został rozstrzygnięty w tym tygodniu. - Wygrała firma Budromost Starachowice z Wąchocka – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie pojawi się dla kierowców, którzy będą chcieli skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera. Modernizacji ulegną także przejścia dla pieszych. Wzbudzane sygnalizacje świetlne pojawią się na przejściach na ulicy Szarych Szeregów na wysokości Potoku Północnego oraz na ulicy Wernera. - Koszt tych prac to blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych – dodaje Dawid Puton.
Firma Budromost na realizację inwestycji ma czas do końca maja przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej