Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Od piątku pojedziemy nową obwodnicą Radomia

piątek, 27 luty 2015 14:17 Autor 

Już jutro, czyli w piątek – wreszcie – zostanie otwarta dla ruchu obwodnica południowa. Wreszcie, bo na blisko 10-cio kilometrowy odcinek obwodnicy kierowcy czekali ponad 3 lata. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak mówi o ogromnych opóźnieniach, ale jednocześnie z ulgą przyjmuje oddanie jej do użytku. Choć do zakończenia całej inwestycji jeszcze trochę brakuje.

Nową obwodnicą, na całej jej długości pojedziemy po godzinie 15 w piątek. To trasa od ulic Grzecznarowskiego do nowego ronda na krajowej „siódemce”. Do tej pory tylko jej fragment był dopuszczony do ruchu. – Opóźnienia były ogromne. To spadek, który otrzymaliśmy od poprzedników. Zaawansowanie prac na różnych etapach także różne. Ale najważniejsze, żeby ta obwodnica była przejezdna dla mieszkańców – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Dwa odcinki obwodnicy – ten przy rondzie na „siódemce” i ten obok budowanego jeszcze przejścia pod torami na Południu zostaną dopuszczone do ruchu tymczasowo. Na tych odcinkach będą prowadzone prace wykończeniowe i porządkowe. Otwarty zostanie także fragment przyszłej trasy N-S, od ulicy Czarnoleskiej do węzła drogowego przy ulicy Sycyńskiej. – Mam nadzieję, że obwodnica w pewien sposób usprawni ruch w mieście. Liczę na to, bowiem za kilka tygodni zostanie zamknięty wiadukt na ulicy Żółkiewskiego i po ostatnich rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnica południowa będzie zalecanym objazdem dla ruchu tranzytowego – mówi Konrad Frysztak. Wszystkie wiadukty znajdujące się na obwodnicy przeszły odbiory techniczne. MZDiK prosi kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków pionowych i poziomych. Wartość zamówienia według umowy to ponad 154 miliony złotych. Wraz z wykupami gruntów i pracami dodatkowymi koszt budowy obwodnicy południowej wyniesie ostatecznie ponad 200 milionów złotych. Całkowity koszt budowy obwodnicy będzie znany dopiero po pełnym odbiorze całej inwestycji i jej rozliczeniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Unieważnią przetarg? Oddala się budowa trasy N-S

  MZDiK prawdopodobnie unieważni przetarg na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku droższa o 17 milionów od kosztorysu inwestycji.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej