Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Zmiany na ulicach Narutowicza i Traugutta

czwartek, 28 maj 2015 15:54 Autor 

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu zmian w organizacji ruchu samochodów, pieszych i rowerów w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza.

Podstawowa zmiana to wydłużenie pasa ruchu do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Teraz pas ma około 30 metrów długości. Często, w trakcie oczekiwania na zmianę świateł, samochody nie mieszczą się na pasie do lewoskrętu. Wydłużenie pasa pociągnęłoby za sobą likwidację pobliskiego przejścia dla pieszych. Druga zmiana dotyczy lokalizacji dwóch nowych przystanków autobusowych na ulicy Traugutta między skrzyżowaniem z Sienkiewicza i ulicą Moniuszki. - Byłyby to przystanki dla pięciu linii autobusowych w tym 7, 8 i 9. O te przystanki mieszkańcy wnioskują od dawna – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Projekt zmian przewiduje także usprawnienie ruchu rowerów w centrum miasta. Zaplanowany został ciąg rowerowy między ulicami Jaracza i Narutowicza. W założeniu ma umożliwić zgodny z przepisami ruchu przejazd rowerzystów z Plant do Śródmieścia. W sprawie zmian proponowanych przez MZDiK wypowiedzą się mieszkańcy. Prezydent Radomia zarządził w tej sprawie konsultacje społeczne. - Konsultacje dlatego by mieszkańcy mogli się wypowiedzieć. Jest to dość duża ingerencja zmieniająca układ komunikacyjny w tej części miasta, wydłużająca lewoskręt, wprowadzająca przystanki i to będzie w jakiś sposób zmieniało ruch samochodów na tych ulicach – wyjaśnia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Konsultacje, które dziś się rozpoczęły potrwają do 12 czerwca. 30 maja i 1 czerwca zaplanowano spotkanie z mieszkańcami na skwerze u zbiegu ulic Narutowicza i Traugutta. 8 czerwca natomiast w Urzędzie Miejskim odbędzie się o godzinie 16.00 otwarte spotkanie z mieszkańcami w sali konferencyjnej. Uwagi można przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., formularz internetowy można wypełnić na stronie www.radom.pl/konsultacje, a w formie papierowej ankiety można składać w czterech punktach w mieście: Biuro Rady Miejskiej - ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca - ul. Kilińskiego 30, Centrum Komunikacji Społecznej – ul. Żeromskiego 53 i Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. Struga 1.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej