Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

MZDiK: Wstępne prace już się rozpoczęły.

wtorek, 26 maj 2015 16:58 Autor 

Ostatni odcinek ulicy Mieszka I będzie wybudowany zgodnie z planem, zapewnia Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Inwestycja miała rozpocząć się w kwietniu, ale jak informują nasi telewidzowie na placu budowy nic się nie dzieje.

Ostatni odcinek ulicy Mieszka I, który połączy ulicę Ofiar Firleja z ulicą Witosa ma być gotowy w ciągu 8 miesięcy. Tak zakłada umowa z wykonawcą, którym jest firma Budromost-Starchowice z Wąchocka. - Nasz wykonawca wszedł na teren budowy ponad miesiąc temu. Jest gotowa baza techniczna. W tym momencie trwają roboty pomiarowe i ziemne. Ten nowy odcinek ulicy Mieszka I od ulicy Ofiar Firleja do Witosa będzie miał około 800 metrów długości – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Ale nasi telewidzowie informują, że na budowie przedłużenia ulicy Mieszka I nic się nie dzieje. - To są na razie roboty wstępne. One nie są widowiskowe, ale zapewniam, że z czasem na placu budowy będzie coraz więcej osób i maszyn. Wkrótce będzie dużo się działo – dodaje Dariusz Dębski. Według projektu powstanie droga o jednej jezdni i szerokości 7 metrów. Wzdłuż tej drogi powstanie także ciąg pieszo rowerowy. Koszt budowy to 5 milionów 800 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej