Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

100 ulic z nową nawierzchnią. Trwa RPD

sobota, 16 wrzesień 2017 14:26 Autor 

RPD, czyli Radomski Program Drogowy od 2016 roku realizują władze Radomia. Prezydent i wiceprezydent Radomia spotkali się z dziennikarzami na setnej ulicy, zrealizowanej w ramach tego programu.

 

Ulica Sapowa jeszcze do niedawna była drogą, po której trudno było się poruszać mieszkańcom. Teraz ma asfaltową nawierzchnię, a została wyremontowana w ramach prowadzonego przez władze Radomia Radomskiego Programu Drogowego. To właśnie tu prezydent i wiceprezydent spotkali się z dziennikarzami. - To setna ulica, którą zrealizowaliśmy w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Konsekwentnie utwardzamy ulice, które po deszczu zamieniały się rwące rzeki i błotniste bajora – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W latach 2016 i 2017 na utwardzanie nawierzchni dróg gruntowych samorząd miasta przeznaczył 18 milionów złotych. Kiedy program ruszał, czyli w 2016 roku zdiagnozowano ok. 240 ulic, które potrzebowały lub jeszcze potrzebują nowej nawierzchni. Teraz tych zdiagnozowanych ulic na stronie Radomskiego Programu Drogowego jest jeszcze więcej, bo ponad 300. - Do wykonania mamy ponad dwie setki, ale większość z tych ulic nie spełnia kryteriów. Nie ma wymaganej szerokości, nie zostały wykonane jeszcze prace wodociągowe. Dlatego prosimy właścicieli nieruchomości o przekazywanie ich części, tak aby móc wykonać asfalt, jak na ul. Sapowej – dodaje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Jak informuje Konrad Frysztak, jeszcze w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego wykonane zostaną remonty ulic Gołębiowskiej i Drewnianej. Tu już przetargi rozstrzygnięto. Będzie też modernizacja ul. ks. Ziei. Opracowywana jest także lista ulic na tok przyszły. Ma się na niej znaleźć ponad 50 pozycji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej