Dzisiaj jest: 25 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Źle się dzieje w Pekaesie? Prezes: „napisałem rezygnację”

piątek, 15 wrzesień 2017 17:22 Autor 

Prezes PKS Radom Janusz Spelina złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś, jak się dowiedzieliśmy, w trybie pilnym zwołane zostało zebranie udziałowców spółki.

 

 

Właścicielem PKS Radom jest Związek Gmin Podradomska Komunikacja Samochodowa. W piątek przedstawiciele związku zebrali się w trybie pilnym. Jak potwierdził nam prezes spółki PKS Radom, Janusz Spelina, napisał „rezygnację ze stanowiska”. I, jak się dowiedzieliśmy, złożył tę rezygnację.
Kilka dni temu poruszenie wywołała informacja o tym, że PKS zlikwidował połączenia z Białobrzegami. Jak tłumaczył prezes, powodem była zbyt mała liczba kierowców. Po wygraniu przetargów na obsługę przewozów szkolnych, PKS musiał zrezygnować z części nierentownych – zdaniem prezesa - kursów.
Jednocześnie prokuratura, po doniesieniu złożonym przez posła PiS sprawdza, czy zarząd PKS Radom wyrządził szkodę majątkową pozbywając się części działek i wydzierżawiając stację diagnostyczną i stację paliw prywatnym firmom. To postępowanie „w sprawie”, nie przeciwko komuś.
W skład Związku Gmin Podradomska Komunikacja Samochodowa, właściciela PKS-u, wchodzi 9 gmin, w tym m.in. Jastrzębia, Jedlnia Letnisko, Skaryszew, Szydłowiec, Orońsko i Zwoleń. Jak poinformował nas Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia Letnisko, gmina zamierza wystąpić ze związku. Jak tłumaczy wójt: „gmina nie ma z tego tytułu żadnych korzyści, a składki płacić musi”. Do tematu wrócimy.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwracie w instalacji ?

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Zmiany w radomskim PKS

  Możliwe, że już w czwartek wybrany zostanie nowy prezes PKS w Radomiu. Nowy zarządzający będzie musiał zmierzyć się z niełatwą materią, bo sytuacja ekonomiczna spółki nie jest dobra, a konkurencja nie śpi.

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 • PKS zawiesił nieopłacalne kursy

  Radomski PKS zawiesił kursy do Lublina, Łodzi i Wrocławia. Decyzję tłumaczy brakiem opłacalności tych połączeń. Kursy prawdopodobnie wrócą, ale po zmianie rozkładów jazdy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej