Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

wtorek, 12 wrzesień 2017 14:43 Autor 

Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

 

Spotykamy się z dwiema paniami, mieszkankami Białobrzegów. Proszą o zachowanie anonimowości. Od lat dojeżdżają z Białobrzegów do Radomia, do pracy. Od ponad tygodnia mają z tym nie lada problem, bo radomski PKS zlikwidował wszystkie kursy, tzw. zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami właśnie. - Zlikwidowano wszystkie połączenia zwykłe. A te zwykłe dojeżdżały też do okolicznych wsi. Mieszkańcy tych wsi też mają problem z dojazdami, żeby dostać się do Radomia – opowiada nam jedna z kobiet.

Mieszkańcom pozostają połączenia przelotowe, czyli kursy pospieszne. Tych kursów jest mniej i – jak opowiadają panie – nie ma zawsze udaje się skorzystać z tego połączenia. - Miałam taką sytuację ostatnio, że w komunikacji Polonus kierowca najpierw zabrał pasażerów do Warszawy. Zapłaciłam za bilet, ale powiedział, że jak będzie miejsce to dopiero zabierze pasażerów do Białobrzegów – mówi nam druga z pań.

Prezes radomskiego PKS-u nie chciał wypowiadać się przed kamerą. Przez telefon tłumaczył, że połączenia pomiędzy Radomiem a Białobrzegami musiał zlikwidować ze względu na zbyt mała liczbę kierowców. Jak informuje, obecnie radomski PKS zatrudnia 77 kierowców, brakuje ok. 10 – 12. Ponieważ przewoźnik zawarł umowy z 12 gminami na realizację przewozów szkolnych i z tych umów musi się wywiązywać, zdecydował o cięciach w połączeniach. Prezes dodaje też, że połączenia z Białobrzegami nie były rentowne. Miesięczna wartość sprzedanych biletów tej relacji sięgała ok. 2,5 tysięcy złotych – informuje. Pieniądze są ważne – mówią z kolei mieszkanki Białobrzegów. Dla nich także. - Pospieszne autobusy są droższe, nie oszukujmy się. To też ma znaczenie. Przyjeżdżamy tu do pracy, a nie zna zakupy – dodają.

Prezes PKS w Radomiu zapewnia, że będzie się starał przywrócić chociaż część zlikwidowanych połączeń. Nie potrafi jednak powiedzieć dokładnie kiedy, no i czy na pewno to się stanie. Dodaje też, że pasażerowie, którzy wcześniej wykupili bilety na połączenia już zawieszone mają teraz zwracane pieniądze.
Przed likwidacją radomski PKS realizował 6 kursów „tam i z powrotem” na trasie Radom – Białobrzegi.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwracie w instalacji ?

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Zmiany w radomskim PKS

  Możliwe, że już w czwartek wybrany zostanie nowy prezes PKS w Radomiu. Nowy zarządzający będzie musiał zmierzyć się z niełatwą materią, bo sytuacja ekonomiczna spółki nie jest dobra, a konkurencja nie śpi.

 • Źle się dzieje w Pekaesie? Prezes: „napisałem rezygnację”

  Prezes PKS Radom Janusz Spelina złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś, jak się dowiedzieliśmy, w trybie pilnym zwołane zostało zebranie udziałowców spółki.

 • 10 lat ośrodka EMAUS

  W niedzielę w Turnie pod Białobrzegami odbyły się uroczystości związanie z jubileuszem 10-lecia Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej EMAUS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej