Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trwa remont Domu Chleba

sobota, 09 wrzesień 2017 14:58 Autor 

Na razie zrealizowano ok. 30 % zaplanowanych prac. W Domu Chleba trwa wyczekiwany od lat remont. Budynek pełni funkcję magazynu Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Plac za budynkiem przy ul. Kościelnej został rozkopany. Zaglądając od strony „podwórka” zastajemy maszynę do odwiertów geotermalnych i cztery, głębokie na ponad 90 metrów odwierty. Będą jeszcze trzy – informuje ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. To jeden z etapów remontu wiekowego budynku, któremu kilka miesięcy temu nadano nieoficjalną nazwę Domu Chleba. Aktualnie większość prac prowadzonych jest w środku obiektu. - Skuwane są podłogi, instalowane jest ogrzewanie podłogowe, w części magazynowej zrywamy podłogę, będzie tam wylewka – dodaje ks. Damian Drabikowski.

Remont rozpoczął się w lipcu. Do tej pory zrealizowano 1/3 wszystkich zaplanowanych prac. Na razie wszystko idzie z godnie z panem – dodaje wicedyrektor Caritas. - Do końca września zostanie wyremontowana stolarka okienna i drzwiowa – dodaje ks. Drabikowski.

Remont budynku ma się zakończyć w maju przyszłego roku. Nadal będzie pełnić on funkcję magazynu Caritas Diecezji Radomskiej, z którego wydawana jest żywność potrzebującym. Na remont radomska Caritas otrzymała ponad 1 milion złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej