Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Magistrat planuje budowę nowego wiaduktu

wtorek, 05 wrzesień 2017 15:53 Autor 

Jeszcze w tym roku – jak zapowiadają władze – zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu łączącego ul. Żeromskiego i Lubelską.

 

Obiekt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską jest jednym z najbardziej obciążonych wiaduktów w mieście. Ma już ponad 30 lat. Został oddany do użytku w 1982 roku. Ząb czasu i obciążenie ruchem samochodowym pozostawiły na wiadukcie widoczne ślady. Ubytki w elewacji są coraz większe. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zapewnia, że wiadukt jest co roku monitorowany pod kątem stanu technicznego. Ale nie zmienia to faktu, że wiadukt potrzebuje pilnego, generalnego remontu. - Póki co nie zagraża bezpieczeństwu. Ale patrząc w przyszłość i nie chcąc dopuścić do takiej sytuacji, jaką pozostawili nam nasi poprzednicy z kilku poprzednich kadencji, chcemy mieć dokumentację projektową na ten wiadukt – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.


O remoncie wiaduktu mówi się od wielu lat. Ale radomski magistrat nie chce obiektu remontować tylko wybudować od podstaw nowy. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zgodzili się na przesunięcie w budżecie miasta 200 tysięcy złotych, potrzebnych na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowego wiaduktu. - Chcemy żeby wiadukt był krótszy i takie wytyczne dostanie projektant. Chcemy przy okazji troszeczkę zagospodarować teren od strony ulicy Żeromskiego. Myślimy o wybudowaniu parkingów samochodowych – dodaje Konrad Frysztak.
Jak mówi wiceprezydent, przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Elementem tego zamówienia będzie także kosztorys tej inwestycji. - Oczywiście wszystkie prace zostaną skonsultowane z PKP, które mają infrastrukturę pod wiaduktem. Chcemy zapytać czy planują w tym miejscu w najbliższej przyszłości budowę przystanków tak, żeby można było ten wiadukt „uszyć na miarę” – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.
Dziś mówi się, że budowa nowego obiektu może kosztować około 20 milionów złotych. Wiadukt łączący ulice Żeromskiego i Lubelską nigdy nie był remontowany. W 2013 roku wyremontowano tylko schody od ulicy Siennej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej