Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

W Radkomie trwa modernizacja

sobota, 02 wrzesień 2017 14:31 Autor 

Spółka Radkom przeprowadza modernizację linii technologicznej do segregacji i przetwarzania odpadów. Budowa i montaż nowej linii ma kosztować ponad 50 milionów złotych.

 

Radkom stanął przed wyzwaniami, które narzucają wymogi w zakresie gospodarki odpadami. W 2014 roku został ogłoszony dwuetapowy przetarg na wyłonienie wykonawcy modernizacji linii do sortowania odpadów komunalnych. - Na mocy przeprowadzonego postępowania wyłoniono firmę SUTCO Polska. To firma, która przed laty budowała naszą instalację. Projektowali i budowali urządzenia. Jest to jedna z trzech firm na świecie, która w tej branży liczy się najbardziej – mówi Waldemar Kordziński, prezes spółki Radkom.
Obecnie linia do sortowania odpadów w Radkomie jest obsługiwana ręcznie. Modernizacja ma na celu automatyzację. Firma SUTCO zaprojektuje, wykona i wdroży nową instalację. Aktualnie inwestycja jest w fazie projektowania. - Obok tej istniejącej linii zostanie wybudowana druga równoległa linia. I te dwie linie pozwolą nam obsłużyć ilość odpadów, która z roku na rok wzrasta i praktycznie rzecz biorąc za dwa, lub trzy lata nie bylibyśmy w stanie tych wszystkich odpadów przerobić – dodaje Waldemar Kordziński.
Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2018 i 2019 roku. - W rok 2019 wejdziemy już z nowymi mocami produkcyjnymi. Może w lutym lub w marcu, bo to zależy od długości okresu szkolenia i prób technicznych oraz eksploatacyjnych – mówi Waldemar Kordziński.
Koszt modernizacji to około 54 milionów złotych. Spółka Radkom stara się także o dofinansowanie unijne tej inwestycji. Taki wniosek złożono w 2016 roku. Ale na początku sierpnia tego roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ten wniosek ocenił negatywnie. 23 sierpnia Radkom złożył protest, domagając się ponownej oceny wniosku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej