Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowoczesne przedszkole w zabytkowym budynku. Trwa remont

środa, 30 sierpień 2017 17:09 Autor 

Przy ul. Kilińskiego w Radomiu trwa remont zabytkowego budynku, w którym mieścić się ma nowoczesne przedszkole. W przyszłym roku naukę w przedszkolu ma rozpocząć blisko 300 dzieci.

 

W ostatnich latach mieścił się tu Zespół Szkół Plastycznych. Po wyprowadzce „plastyka” zabytkowy budynek przy ul. Kilińskiego stał pusty. Ostatecznie władze miasta zdecydowały o przerobieniu go na nowe, publiczne przedszkole. Prace adaptacyjne trwają. Póki co, wszystko idzie zgodnie z planem – zapewniają władze miasta. - Jesteśmy na końcowych etapach przed zamknięciem na czas zimy w środku, tak aby móc prowadzić w zimie roboty wykończeniowe - informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Z zewnątrz trwa obecnie ocieplanie budynku. Wewnątrz - także sporo się dzieje. Nowe przedszkole będzie włączone w struktury istniejącego od lat przedszkola numer 4. Ma to być bardzo nowoczesna placówka – zapewniają władze Radomia. - Będą łazienki z prysznicami, oddzielne pomieszczenia dla personelu, przestronne szatnie, windy osobowe i towarowe – wylicza
Karol Semik, wiceprezydent Radomia.

Będzie tu też specjalna sala do przedstawień, zatem ze sceną. Na dziedzińcu z kolei powstanie plac zabaw. - Przedszkole będzie liczyło 11 oddziałów po 25 dzieci maksymalnie w każdym oddziale – informuje Karol Semik.

Znajdzie się tu zatem 275 miejsc dla dzieci. Budynek ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku. Tak, aby we wrześniu mogły tu odbyć się pierwsze zajęcia dla najmłodszych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej